ORTAKLIK YAPIMIZ

Hissedarlarımız %91,86 oranında Aktif Bank ve %8,14 oranında Banka Kombetare Tregtare Kosova’dır 

Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası olan Aktif Bank, yola çıktığı günden beri, bankacılık felsefesini “şubeleşerek değil, alternatif dağıtım kanalları ile yeni nesil bankacılık yapmak” olarak belirlemiştir.

Verimlilik ve etkinlik Aktif Bank’ın sürdürülebilir büyüme stratejilerinin dayandığı temellerdir. Bunun bir yansıması olarak, sekiz adet olan şube sayısı son dört yıldır değişmemiştir ve bu şubeler, ağırlıklı olarak bire bir iletişim gerektiren kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve özel bankacılık odaklı hizmetler vermektedir. Büyük dağıtım ağı gerektiren bireysel bankacılıkta, yeni nesil bir yöntem izlenerek pazarda etkin olan diğer dağıtım teşkilatları ile işbirliği yapılmış; esnek maliyet odaklı bu stratejinin sonucu olarak Aktif Bank, yüksek miktarda sermaye biriktirme kabiliyetine ulaşarak istikrarlı büyümesini 2016 yılında da devam ettirmiştir.

Aktif Bank’ın ana faaliyet konularını; perakende bankacılık, kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve özel bankacılık oluşturmakla birlikte, Banka, iştirak ve bağlı ortaklıkları aracılığıyla para transferlerinden sigortacılığa, kart ürünlerinden kapsamlı kiosk çözümlerine kadar çok geniş bir yelpazede müşterilerine hizmet vermektedir. Bu kapsamlı ve vizyoner bakış açısı, Aktif Bank’ın özünde kendini bir bankadan çok geniş bir perspektifte konumlandırmasını sağlamıştır.

1981 yılında Ahmet Çalık tarafından kurulan Çalık Holding enerji, inşaat ve gayrimenkul, madencilik, tekstil, finans ve telekomünikasyon alanlarında faaliyet göstermektedir. Orta Asya, Balkanlar ve MENA bölgesi olmak üzere, 22 ülkede çalışmalarını sürdüren Grup, yaklaşık 31 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

2007 yılından bu yana Kosova pazarında faaliyet gösteren BKT Kosova, 2018 yılına kadar BKT Albania’nın bir şubesi olarak faaliyet gösterirken, Nisan 2018 itibarıyla Kosova bankacılık sektöründe en hızlı büyüyen bankalardan biri olmuştur. BKT, çok sayıda yenilikçi ve modern bankacılık fırsatı ve çözümünün yanı sıra çeşitli rekabetçi bankacılık ürünleri sunmaktadır. BKT Kosova, bireyler, şirketler, KOBİ’ler ve mikro işletmeler olmak üzere tüm müşteri kategorilerine hizmet etmeyi taahhüt ederken, küresel bir bankacılık ortağı olarak tanınmaya odaklanmıştır.

© Copyright , Aktif Portföy Yönetimi A.Ş.