Hisse Senedi Fonları

BIST 30 Endeksi Hisse Senedi (TL) Fonu (MMH)

BIST’in piyasa değeri en yüksek ilk 30 hisse senedinin potansiyeline yatırım yapın, değerlendikçe kazanın…

Strateji:

Hisse senedi yoğun olan Fon, portföyünün en az %80’ini BIST-30 Endeksi içindeki hisse senetlerine yatırır. Yatırımcılarına Borsa İstanbul’da işlem gören, piyasa değeri ve işlem hacmi en yüksek 30 hisse senedinin potansiyelini sunar.

Kimler Tercih Etmeli:

Risk iştahı yüksek,
Hisse senedi piyasasındaki fırsatlardan yararlanmak isterken, kendisi hisse senedi seçmekte zorlanan ve belli bir sepete (BIST 30) dahil hisse senedi grubuna yatırım yapmak isteyen,
Yatırımlarında orta ve uzun vadeli düşünen, kısa vadede piyasalarda oluşan dalgalanmalardan etkilenmeyecek yatırımcılar.

Varlık Dağılımı:

Minimum %80: BIST 30 Endeksinde yer alan ihraççı paylarına, endeks kapsamındaki paylara yatırım yapan borsa yatırım fonu katılma paylarına;
Maksimum %20: Kamu ve/veya Özel Sektör Borçlanma Araçları, Kira Sertifikaları (TL), Ters Repo, Para Piyasası işlemleri, Fon Katılma payları

Yönetim Ücreti:

Yıllık %1,5

Karşılaştırma Ölçütü:

%95 BIST 30 Getiri Endeksi
%5 BIST - KYD Repo (Brüt) Endeksi

İşlem Saatleri:

13:30'a kadar verilen alım emirleri T+1 günü fiyatı ile T+1 gününde, 13:30'dan sonra verilen alım emirleri ise T+2 günü fiyatı ile T+2 gününde gerçekleşir. 13:30'a kadar verilen satış emirleri T+1 günü fiyatı ile T+2 gününde, 13:30'dan sonra verilen satış emirleri ise T+2 günü fiyatı ile T+3 gününde gerçekleşir.

TEFAS İşlem Durumu:

İşlem görüyor.

Önerilen Vade:

Orta ve Uzun Vade

Risk Değeri: 6

Risk değerleri; fonların volatilitesi dikkate alınarak, haftalık getiriler kullanılmak suretiyle hesaplanır. En az risk 1, en fazla risk 7 olmak üzere risk değeri 1-7 arasındadır.


Fon Bilgilendirme Dokümanları:

- Aylık Fon Bülteni

- İçtüzük

- Yatırımcı Bilgi Formu

- İzahname

- Fon Analizi

- Finansal Tablolar

- Performans Sunum Raporları

Fona ait tüm bilgilere Kamuyu Aydınlatma Platformu 'ndan ulaşabilirsiniz .


Fonlarımızı Nasıl Alabilirsiniz?

Fonlarımızı, yatırım hesabınızın olduğu tüm üye banka ve aracı kurumların şubelerinden veya internet/mobil uygulamaları kullanarak alabilirsiniz.

TEFAS üyesi banka ve aracı kurumlara buradan ulaşabilirsiniz.

© Copyright , Aktif Portföy Yönetimi A.Ş.