Hisse Senedi Fonları

Hisse Senedi (TL) Fonu (ASJ)

Organize Piyasalara Aktif Portföy Uzmanlığıyla Yatırım Yapın, Değerlendikçe Kazanın ...

Strateji:

Fon’un hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BİST’te işlem gören ihraççı payları, ihraççı paylarına ve ihraççı payı endekslerine dayalı olarak yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin nakit teminatları, ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı opsiyon sözleşmelerinin primleri, borsada işlem gören ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı aracı kuruluş varantları ile en az %80’i devamlı olarak BIST’te işlem gören ihraççı paylarından oluşan endeksleri takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılır.

Kimler Tercih Etmeli:

Risk iştahı yüksek,
Hisse senedi piyasasındaki fırsatlardan yararlanmak isterken, kendisi hisse senedi seçmekte zorlanan ve belli bir sepete Yatırım yapmak isteyen,
Yatırımlarında orta ve uzun vadeli düşünen, kısa vadede piyasalarda oluşan dalgalanmalardan etkilenmeyecek yatırımcılar.

Varlık Dağılımı:

Minimum %80: BIST’te işlem gören ihraççı paylarından oluşan endeksleri takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılır;
Maksimum %20: Kamu ve/veya Özel Sektör Borçlanma Araçları, Kira Sertifikaları (TL), Ters Repo, Para Piyasası işlemleri, Fon Katılma payları

Yönetim Ücreti:

Yıllık %2,75

Karşılaştırma Ölçütü:

%90 BIST-100 (Getiri) Endeksi
%10 BIST-KYD 1 Aylık Mevduat TL Endeksi

İşlem Saatleri:

13:30'a kadar verilen alım emirleri T+1 günü fiyatı ile T+1 gününde, 13:30'dan sonra verilen alım emirleri ise T+2 günü fiyatı ile T+2 gününde gerçekleşir. 13:30'a kadar verilen satış emirleri T+1 günü fiyatı ile T+2 gününde, 13:30'dan sonra verilen satış emirleri ise T+2 günü fiyatı ile T+3 gününde gerçekleşir.

TEFAS İşlem Durumu:

İşlem görüyor.

Önerilen Vade:

Orta ve Uzun Vade

Risk Değeri: 6

Risk değerleri; fonların volatilitesi dikkate alınarak, haftalık getiriler kullanılmak suretiyle hesaplanır. En az risk 1, en fazla risk 7 olmak üzere risk değeri 1-7 arasındadır.


Fon Bilgilendirme Dokümanları:

- Aylık Fon Bülteni

- İçtüzük

- Yatırımcı Bilgi Formu

- İzahname

- Performans Sunum Raporları


Fonlarımızı Nasıl Alabilirsiniz?

Fonlarımızı, yatırım hesabınızın olduğu tüm üye banka ve aracı kurumların şubelerinden veya internet/mobil uygulamaları kullanarak alabilirsiniz.

TEFAS üyesi banka ve aracı kurumlara buradan ulaşabilirsiniz.

© Copyright , Aktif Portföy Yönetimi A.Ş.